Projekt bez tytułu (13)

ZIELONY KOKTAJL – SPRÓBUJ! MÓJ PYSZNY PRZEPIS DLA KAŻDEGO!

Tworząc e-book “Koktajlowa rewolucja w Twojej kuchni” pragnęłam przekazać czytelnikom jak najwięcej informacji, które zmotywują ich do sięgania po zdrowe koktajle. Niekoniecznie muszą to być zawsze zielone koktajle. Ważne, by taki nawyk picia pełnowartościowych napoi, stał się codziennym rytuałem każdego człowieka.

DLACZEGO MIKSOWANIE?

Mało osób wie, jak ważne dla naszego zdrowia i urody jest dokładne gryzienie pokarmów. Każdy posiłek powinno się przegryźć od 15 do 30 razy, jednakże nikt z nas tego nie robi. W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i nawet próbując zmienić styl naszego życia, mamy tendencję do tego, by jeść w pośpiechu, połykać duże kawałki strawy lub po prostu niedokładnie rozdrabniać pokarm zębami. Takie postępowanie obciąża żołądek i daje mu trudne zadanie do wykonania, a w efekcie upośledza wchłanianie substancji odżywczych. Dlatego, zielone smoothie wypite dwa, a nawet cztery razy dziennie, jest dobrym rozwiązaniem, aby wprowadzić idealnie rozdrobnione składniki odżywcze do naszego ciała.

CHLOROFIL – SEDNO MŁODOŚCI I ZDROWIA.

Zielenina to najzdrowsze z warzyw właśnie dlatego, że zawierają zielony barwnik zwany chlorofilem. Kolory warzyw i owoców to nic innego jak przeciwutleniacze. W rzeczywistości liście zawierają o wiele więcej antyoksydantów niż tylko te koloru zielonego. Są one po prostu zdominowane przez kolor chlorofilu – zielony. Człowiek, który chce utrzymać zdrowie i młodość, powinien kierować się ku diecie roślinnej zamiast przetworzonej. Codzienne jedzenie świeżej zieleniny to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przedłużenie sobie życia.

ALKALOIDY.

Zielone liście zawierają alkaloidy. Są to substancje, które w małych ilościach wzmacniają układ odpornościowy i pozytywnie wpływają na ogólne zdrowie naszego ciała, lecz w większych ilościach nam szkodzą. Jeśli przez wiele tygodni spożywa się zielone liście z jednego gatunku, w końcu alkaloidy kumulują się w organizmie i mogą wywoływać nieprzyjemne efekty przedawkowania. Większość zielonych roślin zawiera odmienne rodzaje alkaloidów, dlatego osoby, które pragną wprowadzić dużo zieleniny do swojego codziennego menu, powinny stosować zamiennie rozmaite liście. Dzięki temu unikną nieprzyjemnych skutków ubocznych i wzmocnią ciało.

WODA.

Dzięki zamianie mleka roślinnego na wodę oszczędza się na produktach finanse, obniża kaloryczność oraz uwydatnia naturalny smak owoców i warzyw, który po krótkim okresie stabilizuje zachcianki na słodkości. Nasze centrum dowodzenia apetytem znajduje się w jelitach i właśnie stąd są wysyłane do naszego mózgu sygnały dotyczące smaków. Sygnały te są kierowane jakością bakterii znajdujących się we florze bakteryjnej naszych jelit. Jeśli człowiek spożywa zbyt dużo tłustych i słodkich produktów, może być pewien, iż właśnie te bakterie, które żywią się przetworzoną żywnością, rządzą jego apetytem. Zauważ, jak trudno jest odzwyczaić się od słodkich i tłustych posiłków, a naturalna żywność praktycznie nikomu nie smakuje. Dlatego, jeśli z tygodnia na tydzień nauczysz się miksować warzywa i owoce na bazie wody, a z czasem również bez dodatku syropu klonowego, będziesz na najlepszej drodze do tego, by pozbyć się zachcianek na słodkie i szybko uzyskać efekt smukłego ciała oraz zdrowia i urody.

Do dzieła!

Poniżej podaję przepis na prosty i pyszny zielony koktajl. Jeśli dodatkowo jesteś zainteresowana lub zainteresowany nauką komponowania różnokolorowych koktajli – komponowaniem koktajli dla dorosłych, dzieci, osób starszych – zapraszam Cię do mojego sklepu. Kliknij tu i zdobądź 55 sprawdzonych fit przepisów w formie e-booka . “Koktajlowa rewolucja w Twojej kuchni” to cudowna rewolucja życia za jedyne 29,99!

Składniki:

  • 300 ml mleka roślinnego bez cukru lub wody
  • 1 zielony banan
  • 2 garście świeżego szpinaku lub jarmużu
  • 1 łyżka stołowa siemienia lnianego
  • 5 suszonych bezsiarkowych daktyli
  • szczypta cynamonu cejlońskiego

Wykonanie:

Wszystkie składniki włóż do kielicha blendera i miksuj 30 sekund na gładki koktajl.

Zapraszam Cię do mojego sklepu z wegańskimi e-bookami. Znajdź tu więcej zdrowych przepisów, które w prosty sposób uczą jak stosować dietę roślinną w codzienności i w sporcie. Kliknij tu by zapoznać się z ofertą. 

Dbaj o Siebie ♥

Małgorzata Abram

Powyższy opis jest skierowany do zdrowych osób. Zawiera informacje służące do pogłębia podstawowej wiedzy o diecie wegańskiej oraz jak zmieniać nawyki żywienia. Jeśli wśród czytelników znajdują się osoby martwiące się o zdrowie, należy udać się do lekarza w ramach zdiagnozowania przyczyn oraz zasięgnąć rad na indywidualnej konsultacji u dietetyka względem komponowania diety i ewentualnej suplementacji w ramach wyprowadzenia ciała z choroby.