31 grudnia 2019
Czy wiesz, że wszystko co fioletowe to bardziej bogate w antyoksydanty?  Czerwona kapusta to podstawa w mojej diecie. Jeśli masz możliwość zjeść czerwoną kapustę zamiast białej - zrób to! Jeśli
11 grudnia 2019
Sałatka sama w sobie jest zacnym daniem. Jednakże można ja urozmaicić dodając ją jako dodatek do mięs. Można dodać do niej kaszę pęczak, lub mięso z indyka. Opcji jest wiele.
11 grudnia 2019
Składniki: 10 dużych krewetek 1 plaster świeżego ananasa 2 łs. jogurtu greckiego 0% 1/2 opakowania sałaty rucola 1 garść pomidorków koktajlowych Sól, świeżo mielony kolorowy pieprz SOS > 2 łs.
11 grudnia 2019
Składniki: 1 op. orzechów włoskich 1 łs. miodu 3 łs. wody 1 łs. suszonego rozmarynu miks sałat (lodowa, raszponka) 1 garść pomodorków koktajlowych 1 plaster czerwonej cebulki SOS ALA BALSAMICO

Sałatki

Troszkę nauki… Składniki odżywcze występujace w zieleninie często wchłaniają się dopiero w towarzystwie tłuszczy. Są to witaminy A, D, E i K. Badania wykazują iż po dodaniu zdrowych tłuszczy do zieleniny (nawet tylko 1 orzecha włoskiego czy 1 łyżkę awokado ) w ciągu następnych 8 godzin odnotowuje się ogromny skok zawartości karotenoidów w krwioobiegu. Są to żółte, czerwone lub pomarańczowe barwniki roślinne, naturalne przeciwutleniacze. Lecz gdy zieleninę przyprawi się beztłuszczowym dressingiem, absorpcja tej substancji spada do malutkiego poziomu tak jakbyś w ogóle nie jadł warzyw! Pamiętaj o tym i dodawaj do surowizny odrobinkę jakiegokolwiek tluszczu roślinnego by pomóc naturze. Taka nasza rola! Rób to z głową by nie zmienić sałaty w bombę kaloryczną. Tłuszcze, również roślinne, przyczyniają się do chorób np. cukrzycy. Wystarczą tylko 3 g tłuszczu by pomóc naturze. Wybierz swoją opcję.

© 2019 Wykonanie i pozycjonowanie Agencja Interaktywna SUPERSEM.PL