chlorella

CHLORELLA – KAŻDY POWINIEN JĄ JEŚĆ!

Chlorella to zielona alga słodkowodna, która składa się głównie z jądra i dużych ilości chlorofilu. Około 1890 roku, odkryto, że glony zawierają wyjątkowo duże stężenie białka przyswajalnego przez człowieka. Bez wątpienia chlorella to superżywności, czyli produkt spożywczy o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych.

Na co ta zielonka?

Suplement diety zawierający glon chlorellę, regularne przyjmowany, daje niesamowite efekty. Zmiany jakie chlorella wprowadza w ludzki organizm to:

  • wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich,
  • reguluję pracę jelit,
  • zdecydowanie wpływa na wzmocnienie odporności,
  • poprawia stan zdrowia, a nawet jestem skora twierdzić, że zdecydowanie poprawia stan zdrowia,
  • chlorella to bogate źródło antyoksydantów, które chronią przed działaniem wolnych rodników,
  • wpływa na poprawę kondycji psychicznej i fizycznej.

Skupię się na, moim zdaniem 3 najważniejszych rzeczach, przez które te maleńkie organizmy są dla nas tak ważne. Przede wszystkim chodzi o usuwanie toksyn i metali ciężkich, o dotlenianie i o wspomaganie ciała substancjami odżywczymi.

Toksyny i metale ciężkie.

Do wyjątkowych właściwości chlorelli zalicza się przede wszystkim detoksykację. Chlorella ma zdolność wiązania i usuwania z organizmu szkodliwych substancji – toksyn, metali ciężkich – kadmu, rtęci, ołowiu, alkoholu, azotanów, pestycydów i innych chemikaliów obecnych w zanieczyszczonym środowisku. Chlorella działa jak naturalna tarcza, która nie dopuszcza do przenikania szkodliwych substancji w głąb organizmu. 

W dzisiejszych czasach każdy z nas, ale absolutnie każdy z nas jest zanieczyszczony pestycydami i metalami ciężkimi. Nawet jeśli kupujemy warzywa i owoce bio to i tak zawierają one substancje szkodliwe. Trzeba się z tym pogodzić. Sama mam własne pole uprawne i wiem, że pomimo naturalnych nawozów i starań, to choćby deszcz, czy samochody, które jeżdżą obok mojego domu i tak wpływają na to, że wdychamy i spożywamy substancje szkodliwe. Lecz zamiast martwić się trzeba działać.

Cała moja rodzina codziennie spożywa chlorellę, właśnie po to, by zaabsorbowała ona wszystko to, co nie powinno znaleźć się w organizmie ludzkim. Powtórzę jeszcze raz, główne zadanie algi Chlorella to bardzo dokładne oczyszczanie organizmu. 

Ponadto, chlorella i inne algi mogą łagodzić wszelkie stany zapalna powstałe w organizmie. Ustalono, że chlorella pyrenoidosa jest również znakomitym naturalnym środkiem na alergie.  Opisaną w badaniach substancją jest fukoidyna. Wykazano, że znacząco zmniejsza ona wytwarzanie IgE nawet po wystąpieniu choroby, co prowadzi do ograniczenia nasilenia objawów uczulenia. 

Chlorofil – krew roślin dająca nam tlen.

Regularne spożywania chlorelli pyrenoidosa – o poszarpanych błonach komórkowych – ma niezwykle znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie, ponieważ zawiera duże ilości chlorofilu. Warto wiedzieć, że hemoglobina, barwnik krwi ma taką samą budowę jak chlorofil. Chlorofil sprawia, iż rośliny żyją i oddychają, a ludziom poprawia on obraz krwi, przyśpiesza gojenie ran i chroni przed zapaleniem. Dodaje energii życiowej, dotlenia organizm i w ten sposób uniemożliwia też pojawienie się infekcji. Dostarczany do organizmu chlorofil zwiększa wytwarzanie tlenu. Dzięki temu, że komórki są dotlenione to są zdrowsze, a my cieszymy się witalnością i zdrowiem. Tlen jest podstawą , zaraz po wodzie! 

Chlorofil wpływa pozytywnie na zachodzące w organizmie procesy oczyszczania z toksyn. To właśnie dzięki niemu przebiegają one sprawniej. Należy także dodać, że wykazano, iż chlorofil zwiększa naturalną zdolność wątroby do usuwania toksyn i odpadów z organizmu. Ten proces jest znany jako detoksykacja.

Chlorofil jest silnym antyoksydantem, chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników i spowalnia proces starzenia się organizmu. To nie wszystko. Chlorofil zmniejsza apetyt, wspiera pracę jelit, dba o florę bakteryjną i zmniejsza ryzyko zaparć. Jedząc dużo zielonych warzyw, pomagamy swojemu organizmowi zachować równowagę kwasowo-zasadową, która w dzisiejszych czasach jest bardzo zachwiana.  

Substancje odżywcze ważne dla ciała.

Trzeba jasno podkreślić, iż dużo z produktów, które spożywamy nie ma w sobie tylu składników odżywczych co te dorastające na ziemi wolnej od chemii, kapiące się w promieniach słońca. Nie mówię, że są zupełnie pozbawione, lecz znacznie zaniżone. Chlorella, tak samo jak sproszkowany sok z młodego jęczmienia, jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów. Chlorella dostarcza organizmowi witamin z grupy B, witaminy A, C i E, aminokwasy, chlorofil, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz kwasy nukleinowe. Zawiera minerały takie jak żelazo, wapń, potas, magnez, cynk, mangan, fosfor, selen i jod. Do diety powinni włączyć ją wszyscy, niezależnie od rodzaju odżywiania i przede wszystkim osoby borykające z anemią. Do tego wspomniane na początku duże stężenie białka przyswajalnego przez człowieka, daje nam pewność zdrowego odżywiania. Jedząc zielony jęczmień i chlorellę uzupełniamy napełniamy się składnikami odżywczymi i oczyszczamy nasz organizm z … syfu. To właśnie dzięki temu zmniejsza się apetyt. Odpowiednio nawodnione, dotlenione i odżywione ciało nie ma potrzeby zmuszać nas do częstego jedzenia.

Dawkowanie.

Zalecana dzienna dawka wynosi 2-3 g na dobę. Gramatura winna być dobrana do wagi danej osoby. 

Zapraszam Cię do mojego sklepu z wegańskimi e-bookami. Znajdź tu więcej zdrowych przepisów, które w prosty sposób uczą jak stosować dietę roślinną w codzienności i w sporcie. Kliknij tu by zapoznać się z ofertą. 

Dbaj o Siebie

Małgorzata Abram

Powyższy opis jest skierowany do zdrowych osób. Zawiera informacje służące do pogłębia podstawowej wiedzy o diecie wegańskiej oraz jak zmieniać nawyki żywienia. Jeśli wśród czytelników znajdują się osoby martwiące się o zdrowie, należy udać się do lekarza w ramach zdiagnozowania przyczyn oraz zasięgnąć rad na indywidualnej konsultacji u dietetyka względem komponowania diety i ewentualnej suplementacji w ramach wyprowadzenia ciała z choroby.